Náš plavecký výcvik pre siedmakov

on .


plavecKrytá plaváreň v Bardejove je po dlhej rekonštrukcii konečne otvorená, a tak žiaci siedmeho ročníka našej školy sa takmer po dvoch rokoch konečne dočkali a absolvovali v dňoch od 28.1. do 1. 2. vytúžený plavecký výcvik. Hneď v úvode prvého dňa boli žiaci ešte raz poučení o bezpečnom správaní sa na plavárni (prvýkrát sme ich poučili ešte v škole pred plaveckým výcvikom). Potom už boli rozdelení do troch skupín podľa úrovne plaveckých zručností pod vedením inštruktorov a dozoru: PaedDr. Gabriela Billého, Mgr. Kataríny Žarnovskej a Mgr. Kataríny Petríkovej.

Keďže všetci žiaci (okrem jedného) už vedeli plávať, cieľom tohto plaveckého výcviku bolo predovšetkým zdokonaliť techniku plávania kraulovým spôsobom, znakovým spôsobom a prsiarskym spôsobom, tiež naučiť žiakov vo vode správne dýchať..., to všetko tak, aby boli schopní v závere plaveckého výcviku zaplávať aspoň dve dĺžky bazéna. Začiatkom každého dňa bola rozcvička na suchu aj vo vode. Inštruktori potom žiakom postupne vysvetľovali základy jednotlivých plaveckých spôsobov aj dýchania... a žiaci si všetko skúšali, skúšali, skúšali... a postupne sa zdokonaľovali.
Okrem odbornej časti plaveckého výcviku si všetci spolu zahrali aj rôzne hry – hľadanie závažia hodeného na dno bazéna, najvtipnejší skok do bazéna a podobne. Zábavné aktivity vo vode boli do výcviku zaradené na to, aby si žiaci oddýchli, príjemne sa odreagovali a zabavili sa. Podarilo sa . Plavecký výcvik žiaci absolvovali s nadšením a radosťou. Výsledky snahy detí i inštruktorov boli zreteľné. V závere výcviku totiž tri štvrtiny žiakov z dvadsiatich dokázali zaplávať 200 m, čiže nie dve, ale 8 dĺžok bazéna. V piatok všetci odchádzali z plaveckého výcviku s dobrým pocitom, spokojní a usmiati, mnohí dokonca s túžbou absolvovať týždeň vo vode ešte raz... a to aj napriek tomu, že niektorí z nich deň predtým strávili Noc v škole.

Za profesionálny prístup a vynaložené úsilie patrí trpezlivým inštruktorom veľká vďaka.
Zo srdca ďakujeme ešte raz našej milej hosťujúcej inštruktorke Katke Žarnovskej.

zábery z výcviku


Mgr. Katarína Petríková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Jedálny lístok

utorok - 17. september, 2019 - Cibuľová, kuracie prsia zapekané so syrom a broskyňou, dusená ryža, ovocný čaj, školský tvaroh
streda - 18. september, 2019 - Mäsové guľky v paradajkovej omáčke, kysnuté knedle, bylinkový čaj, ovocie
štvrtok - 19. september, 2019 - Kuracia s cestovinou, rybie filé na masle, zemiaky varené, uhorkový šalát, cereálna tyčinka, voda so sirupom a citrónom
piatok - 20. september, 2019 - Fazuľová so zeleninou, ryžový nákyp s kompótom, citronáda, ovocie

Wi-fi u nás

wifiŽiakom školy je dostupné bezdrôtové internetové pripojenie. Signálom je pokrytá celá hlavná budova. Ak máte vhodný telefón, notebook alebo tablet - pripojte sa na našu sieť ZSINDOOR.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla