Zapojili sme sa do projektu „Maľované cyklomapy deťom“

on .

IMG 0660Už ste ju videli?
Máme na mysli novučičkú maľovanú cyklomapu Horný Šariš – Bardejov...
Keď sa Vám dostane do rúk, tak si všimnite aj anotáciu o našej dedinke Marhaň na zadnej strane mapy a kresbu kaštieľa. Autorom anotácie je naša pani učiteľka Mgr. Adriana Katuščáková a autorom nádhernej kresby kaštieľa je naša šikovná Nikolka Čipčovská, žiačka deviateho ročníka. A treba povedať, že obidve to zvládli super. Ďakujeme.

 A aby ste trošku lepšie rozumeli, o čo v projekte išlo, pozrite si vysvetlenie na:

http://www.cbs.sk/novinky/463-detska-tour-petra-sagana-v-malovanych-cyklomapach-detom.html

Alebo tu:

„Detská tour Petra Sagana v maľovaných cyklomapách deťom
V rozbehnutom projekte edície maľovaných cyklomáp deťom sa snažíme našim najmenším rozšíriť obzor k športovaniu, cyklistike aj k spoznávaniu našej krásnej krajiny. Do projektu zapájame aj deti z detských domovov a spolupracujeme s nadáciou Úsmev ako dar. Zapájame deti nielen do samotnej tvorby týchto máp, ale chceme ísť ešte ďalej.
Aktívne hľadáme a oslovujeme partnerov, ktorí majú potenciál pomôcť tejto dobrej veci. Nadviazali sme spoluprácu s Detskou tour Petra Sagana. V rámci stretnutia s Petrom Zánickým, riaditeľom série cyklistického podujatia Detská tour Petra Sagana, ktorý bol mládežníckym trénerom Petra Sagana, sme mu predstavili projekt pripravovanej cykloedície máp deťom.
Našli sme mnoho prienikov k spolupráci, aby sme vzájomne šírili nielen športového ducha medzi naše deti, ale rozvíjali aj ich kreativitu a zapájali ich do ďalších aktivít k ich osobnostnému rozvoju.
Veríme, že aktívna spolupráca prinesie svoje ovocie a deťom dá nové inšpirácie, ako tráviť voľný čas. Keďže zapájame do projektu aj deti z detských domovov, je naším ci

eľom aby aj oni pocítili, že nie sú na okraji spoločnosti, že aj oni môžu dokázať svoju dôležitosť a jedinečnosť. Domovákov zapájame do projektu maľovaním objektov, ktoré budú niesť naše mapy, a my ich odmeníme sponzorovaním víkendových táborov. Zároveň ich v spolupráci s Detskou tour Petra Sagana zasvätíme do tajov cyklistiky.
Náš projekt je značne rozsiahly a našou ambíciou je pokryť maľovanými cyklomapami deťom všetky regióny Slovenska. Preto intenzívne pracujeme, aby sme mohli čo najskôr tieto mapy vydať a potešiť tak našich najmenších.
Táto rozsiahla detská cykloedícia bude obsahovať v prvej fáze aj tieto tituly:
Maľovaná cyklomapa Orava deťom,
Maľovaná cyklomapa Hont deťom,
Maľovaná cyklomapa Stredné Považie deťom,
Maľovaná cyklomapa Turiec a Kremnicko deťom,
Maľovaná cyklomapa Liptov deťom,
Maľovaná cyklomapa Záhorie deťom,
Maľovaná cyklomapa Horný Šariš - Bardejov deťom,
Maľovaná cyklomapa Novohrad deťom,
...
Pripojte sa k tejto dobrej veci tiež, deti si to zaslúžia!“

IMG 0661

Ing. Monika Vojteková

 

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla