Spomienky na leto... náš Funny camp

on .

funny taborUž štvrtý rok organizovala naša škola letný tábor Funny camp.
V pondelok ráno 9. júla 2018 sa v škole zišlo 25 detí, ktoré sa rozhodli prežiť spolu s nami nové táborové dobrodružstvo. Tí „skalní“ sa udomácnili hneď a tí, ktorí boli v tábore prvýkrát, iba zvedavo pozerali a čakali, čo sa bude diať.

Náš Funny camp sa v tomto roku niesol v indiánskom duchu. Po úvodných informáciách a vzájomnom zoznámení sa si deti vytvorili krásne indiánske tričká a čelenky. Rozdelili sa do štyroch kmeňov a pomenovali ich originálnymi názvami - Sivý vlk, Šikovná šestka, Čierny mrak a Skapal pes . V tento deň okrem rôznych zaujímavých súťaží a hier čakala podvečer na nás všetkých ešte jedna dobrota: gulášik, a to ozajstný, kotlíkový. Ten deťom chutil o to viac, že na jeho príprave sa podieľali aj ony samy: od krájania cibule, mäsa, zemiakov, miešania, prikladania dreva na oheň až po záverečnú ochutnávku.
A prišiel druhý deň. Podľa nachystaného plánu sme sa vybrali do lesa, kde na deti čakalo rozšifrovanie tajnej informácie. Cestou späť sme si prezieravo nachystali palice, aby sme mohli večer opekať. K najväčším výzvam patrí v našom tábore tradične nočná hra „Skúška odvahy“. Tá tohoročná bola naozaj náročná. Uprostred noci mali deti zdolať trasu zo školy k miestnej krypte na okraji lesa. Po ceste zdolávali nástrahy v podobe strašidiel aj rôznych úloh. Treba povedať, že veľa odvážlivcov všetko zvládlo na výbornú a šťastlivo došli do cieľa. Našli sa aj takí, ktorí sa v takej tme neodvážili ani na krok..., že vraj „nabudúce“. (Už sa na to tešíme :) .)
V stredu sa zas deti potrápili s hľadaním pokladu. Podľa indícií a úloh našli mapu, ktorá ich mala k nemu doviesť. Mnohí pátrali poriadne dlho, ale „kto hľadá, ten nájde“... Večer sme si pripravili obložené chlebíčky, „nastajlovali vlasy“, naniesli na tvár indiánsky make-up a potom sme už všetci veselo šantili na diskotéke.
V posledný deň okrem prechádzky a hier pri miestnom rybníku už bolo na pláne iba upratovanie, balenie a.... odchod domov (veď u niektorých bolo treba súrne dospať zopár nocí :)).
Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli:
Napríklad tetám kuchárkam, tie sa o nás „mamičkovsky“ starali a každý deň nám pripravovali chutné jedlo, tiež p. farárovi Mgr. Jozefovi Spišákovi, p. farárovi Mgr. Danielovi Gurskému, p. školníkovi Mariánovi Kaščákovi a všetkým, ktorí prispeli k tomu, aby si deti odniesli z Funny camp-u čo najkrajšie zážitky.

Mgr. Emília Michalovová

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla