Inšpirujúca návšteva z „AJ TY V IT“

on .

ajtyvitV pondelok 12. februára 2024 sme v našej škole privítali pani lektorku Lenku Kohútovú z organizácie „Aj Ty v IT“.
Je to slovenská nezisková organizácia, ktorej cieľom je podporovať a motivovať ženy a dievčatá vo vstupovaní a rozvoji v oblasti informačných technológií (IT). Organizácia sa zameriava na podporu žien v IT a poskytuje im rôzne formy podpory, vrátane vzdelávacích workshopov, ktoré môžu dievčatá, či ženy absolvovať z domu a rozvíjať tak svoje digitálne schopnosti (viac info: https://videokurzy.ajtyvit.sk/collections)

Naše dievčatá zo 6. ročníka sa naučili základy programovania v SCRATCHi. Scratch je výučbový programovací nástroj. Jeho hlavným cieľom je uľahčiť učenie programovania tým, že umožňuje používateľom vytvárať interaktívne animácie, hry a iné projekty pomocou blokového rozhrania. Počas troch vyučovacích hodín si naše dievčatá s pomocou lektorky vytvorili vlastnú hru v tomto prostredí. Práca ich bavila a neváhali by pri tom stráviť aj celé dopoludnie. Sme radi, že sa naše žiačky naučili opäť niečo nové. Táto skúsenosť nielen posilnila ich záujem o informatiku a technológie, ale tiež im ukázala, že aj dievčatá majú svoje miesto v IT svete. Chceli by sme poďakovať pani Lenke a organizácii „Aj Ty v IT“ za ich cennú prácu a za to, že priniesli takého inšpiratívne a vzdelávacie aktivity priamo k nám do školy. Už teraz sa tešíme na ďalšie zaujímavé vzdelávacie príležitosti na našej škole!

Mgr. Gabriela Havirová

20240212 095220

20240212 113130

20240212 113141

20240212 121428

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla