Lyžiarsky výcvik 2019

on .

lyziariciTohtoročný lyžiarsky výcvik sa uskutočnil v čase od 4. do 8. marca. Ubytovanie sme mali rezervované v krásnom penzióne Šafrán, ktorý sa nachádza v malebnej obci Ždiar. Ždiar leží v údolí medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou. Samotný lyžiarsky výcvik sa realizoval v lyžiarskom stredisku Strachan (nachádza sa 965 m – 1116 m nad morom). Toto stredisko bolo len asi 100 m od našej ubytovne. (Všetko je ale relatívne: v lyžiarkach to bolo pre mnohých nesmierne ďaleko... :) 

V prvý deň nášho pobytu sme sa oboznámili s prostredím. Na priľahlom svahu sme si vyskúšali viazanie, základný postoj, správanie sa a pohyby na lyžiach... Následne sme sa vrátili do penziónu na večeru. Mimochodom, strava bola skvelá počas celého týždňa. Každý si prišiel na svoje (aj vegetariáni Vaneska a Marcel, aj bezlepkový Dávid :), veď napríklad každé raňajky boli formou nesmierne bohatých švédskych stolov. A aj ostatné jedlá počas dňa boli super.
Mimochodom, lyžiarsky výstroj si žiaci zapožičali z našej školy. Rodičom našich žiakov každoročne odpadá tento problém pri plánovaní lyžiarskeho výcviku. Škola disponuje kvalitným lyžiarskym výstrojom, ktorý si žiaci môžu požičať: lyže, lyžiarky, palice, prilba. Vedúci lyžiarskeho výcviku už približne jeden až dva mesiace pred výcvikom každému žiakovi výstroj vyberie, skontroluje a nastaví podľa hmotnosti a lyžiarskych schopností, aby sa na lyžiarskom výcviku nebolo nutné s nastavovaním zdržiavať.
Na druhý deň sa po raňajkách celý tím presunul na neďalekú už spomínanú zjazdovku Strachan. Po celý čas sa žiakom, väčšinou začiatočníkom, trpezlivo venovali naši učitelia a inštruktori v jednej osobe. Tí šikovnejší žiaci sa odhodlali aj na sedačkovú lanovku, ostatní zdolávali nástrahy vleku . Za seba ako účastníka a pozorovateľa musím povedať, že naši siedmaci sú naozaj veľmi šikovní. Postupne sa naozaj naučili lyžovať na rôznej úrovni všetci bez výnimky. Vyzdvihnúť musím predovšetkým ich vzájomnú súdržnosť (pomáhali si navzájom, dokonca aj cudzím lyžiarom neváhali pomôcť, keď sa im napríklad pritrafil pád...).
V tretí deň sa to na zjazdovke zelenalo prevažne žiakmi našej školy (naše reflexné vesty slúžili naozaj perfektne). Počasie nám počas celého týždňa doprialo veľa horského slniečka. Stredajší večer sme potom zakončili prechádzkou a bohoslužbou, ktorá nám pripomenula začiatok pôstu: popolcovú stredu.
Večerné chvíle sme si krátili stolným futbalom, biliardom a wellness relaxom. Všetko sme mali k dispozícii priamo v priestoroch penziónu.
Boľavé kolená, opálenú tvár, opuchnutý členok či Jožkov zodratý lakeť (nie na lyžiach, ale po šmyku a páde na koberci :)... láskavo a starostlivo ošetrovala naša pani doktorka Lukáčová, ktorá spolu s nami zdieľala lyžiarsky týždeň ako zdravotníčka.
Úsmevné chvíle sme zažili aj pri bodovaní poriadku na izbách. Žiaci sa tak snažili, že pani riaditeľka nemala inú možnosť, ako odmeniť všetkých žiakov rovnakým dielom (a to nazrela aj do skriniek, či sú v poriadku :). Odmena mala naozaj chutnú podobu a pochádzala z miestnej pizzerie :).
V posledný piatkový deň sa žiaci ešte naplno venovali lyžovaniu. V eufórii z úspechov stratili aj pojem o čase. Popoludní už ale nastal čas na ukončenie lyžiarskeho zájazdu. Výcvik sme šťastlivo a bez úrazov zakončili návratom do areálu našej školy v neskorých popoludňajších hodinách, povykladali sme všetok výstroj a všetci sme sa rozbehli s nádhernými pocitmi z uplynulého týždňa oddychovať do náručia domova.
V závere chcem veľmi pekne poďakovať všetkým účastníkom: aj žiakom, aj kolegom, aj pani zdravotníčke, za príjemne strávený čas na lyžiarskom výcviku.

zábery z lyžiarskeho výcviku

Ing. Martina Roguľová

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla