Ochrana života a zdravia teoreticky i prakticky

on .

ozazZáver školského roka (23., 26. a 27. jún) patril v našich triedach aj témam z oblasti ochrany života a zdravia človeka. Najprv to boli hodiny venované teórii, ktorá sa týkala zdravotníckej prípravy, riešenia mimoriadnych situácií a pohybu a pobytu človeka v prírode... A potom nasledovalo praktické precvičovanie získaných alebo zopakovaných teoretických vedomostí. Boli to zaujímavé dopoludnia, pretože si žiaci znovu mohli na jednotlivých stanovištiach pospomínať, zopakovať alebo sa naučiť a precvičiť, čo robiť v prípade súrnej potreby podania prvej pomoci pri rôznych zraneniach, zlomeninách, bezvedomí, šoku, v prípade potreby resuscitácie alebo ako dať postihnutého do stabilizovanej či protišokovej polohy. 

Okrem prvej pomoci si zopakovali alebo sa naučili aj to, aké mimoriadne situácie môžu v živote človeka nastať a ako sa treba pri nich zachovať, napr. pri živelných pohromách, ohrozeniach rôzneho druhu, pri nehodách, požiaroch, pri zaznamenaní jednotlivých varovných signálov, pri nutnosti evakuácie... Tiež, aké pravidlá platia pri pohybe človeka v prírode, ako sa v prírode orientovať, čo znamenajú rôzne turistické značky, ako čítať mapy, ako určiť svetové strany, ako odhadnúť výšku alebo vzdialenosť, čo by mala obsahovať batožina turistu a podobne. Treba povedať, že akcie tohto druhu sú pre žiakov zaujímavé i potrebné. Dúfame, že si toho dosť uchovajú v pamäti. V tomto školskom roku sme po dlhšom covidovom období zvolili rôzne nesúťažné formy, ale už sa tešíme aj na zápolenia v týchto zručnostiach v ďalších školských rokoch.

Ing. Monika Vojteková

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla