Stretnutie absolventov ZŠ v Marhani po 50 rokoch

on .

kastielV sobotu 10. júna 2017 sme prežili nádherný deň. Zrána trošku zhon a posledné prípravy... A potom už postupne prichádzali... Krásne vyzerajúce dámy a elegantní páni s úsmevom a troškou neistoty na tvári. Viacerí z nich sa práve stretli po mnohých rokoch prvýkrát. Mnohí sa hneď nespoznali. Ale o chvíľočku už vo veselých rozhovoroch spomínali na šibalstvá zo školy.
Tie prežili pred päťdesiatimi rokmi práve na mieste konania stretnutia: v teraz už nádherne zrekonštruovanom kaštieli rodiny Dessewffy v Marhani, kde vtedy fungovala základná škola. V deviatom ročníku v školskom roku 1966/67 končilo v dvoch triedach 58 žiakov. Bohužiaľ, piati sa stretnutia nedožili.

31 bývalých spolužiakov na stretnutie s radosťou prišlo a tiež traja vyučujúci: p. učiteľka Kratochvílová (teraz Gefertová), p. učiteľka Havrišová (teraz Daduliaková) a pán triedny učiteľ 9. A triedy Michal Hlohinec. Všetci stále vitálni, veselí, pamätajúci na rôzne milé i humorné zážitky s prítomnými.
Po prvotnom zvítaní, prípitku a fotografovaní nasledovalo uvítanie v kinosále kaštieľa, kde sa všetkým prihovoril hlavný organizátor stretnutia p. Ing. Jozef Šesták a potom dostali slovo vyučujúci, ktorí spomínali na svoje vtedajšie pôsobenie v marhanskej škole. Milé boli uvítacie slová pána starostu Jozefa Kuziaka a jeho krátke predstavenie súčasnosti obce Marhaň. Pána starostu vystriedal p. Ing. Samuel Bruss, odborník na históriu rodiny Dessewffy, ten zas všetkým objasnil vzácnosť kaštieľa i zlomky zo života rodiny, ktorej patril.
A potom dostala slovo naša škola. V prezentácii p. riaditeľka Monika Vojteková predstavila, čo zažila naša základná škola za posledných 50 rokov a ako vyzerá a čo prežíva v súčasnosti. Žiaci svojím programom postupne rozospievali a roztlieskali hľadisko. Účinkovali naši ZUŠ-kári i školská kapela Vojtekovci pod vedením pani učiteľky Pastirčákovej a s technickou podporou p. uč. Polču. Prichystali sme tiež výstavu Čo dokážu naši žiaci a učitelia, kde sme predstavili, čím sa zaoberajú naši žiaci a učitelia na krúžkoch i v súkromí...
A nasledoval... slávnostný obed a ešte chvíľočka v kinosále: slovo dostal ešte raz p. Ing. Šesták, ktorý prichystal pre svojich spolužiakov prekvapenie: „Návraty do rodnej obce Marhaň“ a školské fotografie z čias pred päťdesiatimi rokmi.
Teraz už boli na rade rozhovory, spomienky na minulosť, informácie o prítomnosti...
Bola to jedinečná akcia, kiežby takých milých návratov do minulosti bolo viac...Iste by sme si viac vážili prítomnosť.

Ing. Monika Vojteková

zábery zo stretnutia

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla