Otvorenie školského roka 2022/2023

on .

bagV pondelok 5. 9. 2022 sa začal nový školský rok 2022/2023 nielen u nás na Základnej škole v Marhani, ale aj na všetkých základných a stredných školách na Slovensku. Prázdne chodby našej školy sa po dvoch mesiacoch prázdnin opäť zaplnili štebotom spolužiakov, ktorí sa dlhšie nevideli, rodičov odprevádzajúcich svoje ratolesti do školy a aj nás zamestnancov. Po krátkom stretnutí v triedach sme sa všetci presunuli na ekumenickú pobožnosť pri príležitosti otvorenia školského roka do evanjelického kostola v Marhani. Potom sme sa vrátili na školský dvor, kde sme si vypočuli štátnu hymnu a pani riaditeľka predniesla slávnostný príhovor. V ňom privítala všetkých prítomných, predstavila zamestnancov, informovala o novinkách, ktoré škola prichystala pre žiakov i pedagógov...

A nezabudla spomenúť ani tých najmenších – našich nových prváčikov. Pre tých bol pondelok iste výnimočný deň, pretože sa z nich už stali školáci. Najprv nesmelo stáli pri rodičoch, no postupne zľahka začali poletovať po škole, pretože ich oblečenie zdobili nálepky motýlikov s menami, aby si ich nová pani učiteľka Mgr. Renáta Vašková našla a zobrala pod svoje ochranné krídla.
Zmenu zažívajú aj piataci, ktorí sa presunuli z prvého stupňa na druhý stupeň, mnohí aj zo školy vo svojej dedinke do našej školy v Marhani. Veríme, že si rýchlo zvyknú na nových učiteľov, na nové predmety aj na nových spolužiakov.
Po príhovore sa už žiaci rozbehli spolu s triednymi učiteľmi do svojich tried, aby po krátkom informatívnom stretnutí mohli utekať domov a ešte si užiť tento voľnejší deň. Veď od utorka sa už treba naplno pustiť do školských povinností.

V novom školskom roku prajeme všetkým žiakom veľa úspechov, síl a radosti, všetkým rodičom veľa trpezlivosti aj láskavosti a všetkým pedagógom i nepedagógom veľa elánu a odhodlania odovzdať žiakom to najlepšie...

Mgr. Ivana Bobáková

Zábery z otvorenia školského roka 2022/2023

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla