Umelá inteligencia v školách

on .

aidetom28. a 29. septembra 2023 sa niektorí učitelia našej školy (Mgr. Gabriela Havirová, Mgr. Alena Moravcová, Ing. Monika Vojteková a PaedDr. Miroslav Vojtek) zúčastnili na veľmi zaujímavej prednáške o umelej inteligencii od organizácie AI dětem, ktorá bola realizovaná v piatich mestách na Slovensku: v našom okolí bola vo štvrtok na PU v Prešove a v piatok na UPJŠ v Košiciach vďaka podpore spoločnosti Accenture na Slovensku. Česká expertka Eva Nečasová v úvode vysvetlila základné princípy a spôsob fungovania umelej inteligencie a strojového učenia.

Neskôr sa zamerala na aktuálne i budúce možnosti ich využitia vo vzdelávacom procese. V diskusii prítomní rozoberali konkrétne použitia umelej inteligencie vo vyučovaní i pri voľnočasových aktivitách. Lektorka nám potom na praktických príkladoch ukázala, ako môžu učitelia a učiteľky aktuálne využívať umelú inteligenciu vo svojej práci, ako integrovať súčasné nástroje a technológie založené na umelej inteligencii do vyučovania. Dôležitou súčasťou diskusie bola aj téma o rizikách a etických otázkach týkajúcich sa umelej inteligencie vo vzdelávaní. Prednáška bola zaujímavá a inšpirujúca a pomohla nám lepšie pochopiť potenciál umelej inteligencie vo vzdelávaní a radila, ako sa vyhnúť možným rizikám. Spoločne sme objavovali, ako môžeme umelú inteligenciu využiť na zatraktívnenie vyučovania a zároveň môžeme lepšie žiakov pripraviť na budúcnosť.

Mgr. Gabriela Havirová

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla