Boli sme v TESLE...

on .

TeslaLogoV stredu 7. 12. 2022 sme sa my, členovia AMAVET klubu 655 pri ZŠ v Marhani a zároveň nadšenci elektroniky, vybrali na exkurziu do firmy TESLA STROPKOV, akciová spoločnosť. Podľa informácií zamestnancov hlavným výrobným programom bola oddávna výroba telefónov. Ďalší sortiment je teraz orientovaný na automobilový, stavebný a elektrotechnický priemysel. Momentálne má najväčší podiel výroba pre automobilový priemysel. Ide predovšetkým o výrobu menších plastových dielov (ako sú napr. konektory), tiež interiérových plastových komponentov (do palubných dosiek, stredových konzol, resp.dverových obložení automobilov). Špeciálnu výrobu predstavujú piezokeramické disky do parkovacích senzorov automobilov.

Firma ma taktiež skúsenosti s montážou káblových zväzkov pre automobilový priemysel. Našich účastníkov exkurzie zaujímala najmä elektroinštalačná výroba a spájkovacia linka: pretože práve teraz zbierajú v škole prvé praktické skúsenosti so spájkovaním na technickom krúžku.
...A bolo čo obdivovať. Z rozprávania našich sprievodcov sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o technológiách, sortimente a fungovaní výroby. Mohli sme si dokonca sami vyskúšať spájkovanie na profesionálnom spájkovacom pracovisku. A niektorým našim chlapcom to išlo veľmi dobre. Nakoniec sme sa ešte na chvíľu zastavili v TESCU a mohli sme sa plní zážitkov vrátiť domov. Pre mnohých to bola prvá návšteva skutočnej priemyselnej firmy. Tešíme sa, že sme mohli našim žiakom ponúknuť takýto zážitok.
Zároveň ďakujeme firme TESLA STROPKOV, a. s., že nám to umožnila.

zábery z exkurzie

PaedDr. Miroslav Vojtek

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla