EXIT TOUR aj v našej škole

on .

blogExitTour17 590x257Preventívny projekt EXIT Tour začal spočiatku ako súčasť televízneho programu EXIT 316 v českej televízii. Je zameraný na mladú generáciu a predstavuje životné hodnoty a postoje podporujúce zdravý životný štýl a tiež možnosti riešenia každodenných problémov z pohľadu tradičných kresťanských hodnôt. Po veľkom úspechu relácie chceli tvorcovia to, čo relácia ponúkala, preniesť priamo do škôl medzi študentov. Programy na školách odštartovali v roku 2008 v Českej republike a neskôr aj v Poľsku, na Slovensku a v Estónsku. Hlavným iniciátorom a organizátorom EXIT Tour na Slovensku je Tréningové centrum Kompas (TCKompas), je to občianske združenie, ktoré sa zaoberá vzdelávacou činnosťou za účelom rozvoja fyzických, osobnostných a duchovných potrieb mladých ľudí. Ich partnermi sú:


organizácie venujúce sa vzdelávaniu v oblasti prevencie,
miestne neziskové organizácie
oficiálne cirkvi, ktoré pravidelne lokálne pracujú s mládežou aj hudobná skupina či interpret z USA alebo Veľkej Británie.
K nám Exit Tour zavítala v piatok 18. mája 2018. Na úvodnom otvorení s hudobným sprievodom rappera nazývaného FAITH CHILD (predstaviteľa kresťanského hip-hopu z Veľkej Británie), sa zúčastnila celá škola. Neskôr sa už vytvorili skupiny z jednotlivých ročníkov druhého stupňa, ktoré absolvovali dve série prednášok:
Road trip (5. a 6. ročník), lektor: Lenka Šimočková (Je to prednáška s diskusiou so zahraničnými hudobníkmi o živote mladých ľudí v ich krajine. Prednáška a diskusia prebieha v angličtine (s možnosťou prekladu). Súčasťou prednášky sú moderované aktivity v skupinách).
Život v závislostiach (8. a 9. ročník), lektor: Peter Slaný
Domáce násilie (5. a 7. ročník), lektor: Jaroslav Hladík
Facebook a jeho nástrahy: (6. a 7. ročník), lektor: Martin Kalivoda
Zdravá rodina: (8. a 9. ročník), lektori: Zac Shepperson, Peter Hrubo
Treba povedať, že tento dopoludňajší program vyvolal v našich deťoch nadšené, veľmi pozitívne ohlasy. Rozprávali sa o jednotlivých prednáškach ešte celé popoludnie na krúžkoch... a verím, že ešte aj doma v nich rezonovali presvedčivé slová lektorov vychádzajúce z ich vlastných, často ťažkých skúseností.
Poobede ešte poniektorí naši žiaci absolvovali záverečný koncert v blízkych Giraltovciach.
Veľmi pekne ďakujeme všetkým zainteresovaným. Bol to preventívny program, ktorý mal pre našich žiakov naozaj zmysel.

Ing. Monika Vojteková

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla