Zodpovedne a bezpečne na ceste

on .

znak PZPOMÁHAŤ A CHRÁNIŤ.... je heslo policajného zboru Slovenskej republiky. S týmto cieľom – pomáhať nám a chrániť aj deti našej základnej školy – sme k nám pozvali p. Mgr. Michaelu Vojtaškovú z PZ v Bardejove. Besedy s pani policajtkou prebiehali na 1. stupni ZŠ v dňoch 23. a 24. februára 2023. Vďaka jej pútavému a názornému výkladu sa naši žiaci dozvedeli, ako sa bezpečne a zodpovedne správať na ceste, čo je úlohou polície, ako sa správať v núdzi. Žiaci si mohli pozrieť a vyskúšať predmety, ktoré zvyšujú našu bezpečnosť: rôzne reflexné prvky, reflexné vesty... Dozvedeli sa, čo by sme mali využívať pri jazde na bicykli, na čo si dávať pozor pri prechádzaní cez cestu, na aké telefónne čísla volať, keď sme v núdzi... Naši žiaci si vyskúšali aj predmety, ktoré používajú policajti pri svojej práci, čo sa im veľmi páčilo.
Pani Mgr. Vojtaškovej zo srdca ďakujeme za to, že si na nás našla čas a obohatila naše vyučovanie. Veríme, že sa opäť stretneme.

Mgr. Renáta Vašková

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla