Boli sme na celoslovenskom festivale v Bratislave

on .

f4z farebneV dňoch 8. a 9. júna 2023 sa v zážitkovom centre vedy Aurelium – v Bratislave – konal Festival štyroch živlov AMAVET 2023. Na festival bolo prihlásených 63 projektov zo základných škôl z celého Slovenska. Náš Klub Amavet 655 pri ZŠ v Marhani reprezentovali Matiáš Hudáček (6. B) a Tobiaš Jakab (7. A) s projektom: Elektronický signalizátor stavu otvorenia/zatvorenia dverí s mikrokontrolérom. Projekt obsahuje poster model signalizátora stavu otvorenia/zatvorenia dverí, realizovaný na prepojovacom poli. Hlavnými časťami signalizátora sú magnetický bezkontaktný senzor a mikrokontrolér ATtiny85. Využili sme aj materiály zo starej výpočtovej techniky. Integrovaný obvod je z magnetickej bezkontaktnej klávesnice a magnet z rozobraného počítačového harddisku.

Signalizátor pracuje v dvoch režimoch:
1. otvoríme dvere, ozve sa zvukový signál, že dvere boli otvorené. Možno ste si všimli niečo podobné po otvorení dverí do nejakého obchodu.
2. Ak otvoríme dvere a do 10 sekúnd ich zavrieme, nič sa nestane. Ak však dvere ostanú otvorené, aj po 10 sekundách, budeme upozorňovaní zvukovým signálom každých 10 sekúnd – až kým sa dvere nezatvoria. Model je prakticky použiteľný pre skutočné dvere, napr.: do obchodu, spálne, kancelárie, vchodové dvere a pod. Môže upozorniť na príchod návštevníka, ale aj vystríhať pred možnosťou vniknutia myší, komárov alebo iného hmyzu. Súčasťou podujatia bola aj prehliadka Bratislavy z pohľadu historického „dreveného“ autobusu vo štvrtok popoludní a návšteva „bieleho divadla“ v mestskej časti Nové Mesto. Zážitkami boli aj cesty električkou a vlakom. Tešíme sa na ďalší festival v budúcom školskom roku.

PaedDr. Miroslav Vojtek

zábery z festivalu

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla