Deň mlieka

on .

cowMlieko je dôležitá zložka každodenného zdravého pitného režimu. To my dospeláci vieme, ale čo naše deti?
V stredu 28. septembra 2016 sme pripravili náučné dopoludnie pre žiakov 1. stupňa našej školy. Zábavnou a hravou formou sa mohli dozvedieť veľa zaujímavého o význame mlieka a mliečnych výrobkov. Trošku teoretických vedomostí nadobudli pomocou prezentácie na interaktívnej tabuli. V rámci výstavky mliečnych produktov zas mohli zistiť, ktoré potravinové výrobky majú mliečny pôvod. A odkiaľ vlastne mlieko pochádza? To si mohli vyskúšať na našich „školsko-lavicových kravkách“. Nechýbali ani súťaže v pití mlieka a papkaní jogurtov. A nakoniec sme pre detičky prichystali stoly s mliečnymi dobrotami.
Mňam, mňam......

Mgr. Gabriela Brejová

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla