Kapušiansky hrad

on .

hradik29. apríl 2024, prvý deň aktívneho týždňa I, sme začali zahrievacou turistikou na Kapušiansky hrad. Autobus plný žiakov šiesteho a siedmeho ročníka zastavil na parkovisku pod hradom a pomaličky sme začali stúpať k zrúcanine hradu. Cesta hore nám rýchlo ubehla. Ani sme sa nenazdali a už sme boli na hrade. Pán sprievodca nám priblížil históriu hradu... a ukázal nám aj mučiareň, v ktorej si žiaci mohli prezrieť brnenie rytierov. Niektorí si dokonca vyskúšali „husličky“ – drevený nástroj na mučenie, do ktorého mučení dajú hlavu a obe ruky. A odvahu sme museli zbierať najmä pri výstupe na zrenovovanú vežu, ktorá hoci sa zdala nie veľmi vysoká, celkom preverila schopnosti a odhodlanie žiakov i pedagógov vyjsť hore.

Takmer všetci ale prekonali strach a nakoniec sme si vychutnali krásny výhľad na Prešov a priľahlé okolie. Na záver sme sa osviežili zmrzlinou v Raslaviciach. A nakoniec sme skontrolovali smart náramky: zaznamenali u každého približne 13 000 krokov. V tento deň pedagogický dozor tvorili: Marta Horvátová, Ivana Mihaľová, Pavol Minčák, Martina Roguľová a Renáta Vašková. Ďakujeme...
Táto akcia bola súčasťou Projektu ZDRAVIE V DIGITÁLNOM VEKU, ktorý je podporený grantovým programom Školy budúcnosti od Karpatskej nadácie a Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia. https://karpatskanadacia.sk

Mgr. Ivana Mihaľová

zábery z výletu

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla