Náš plavecký kurz pre šiestakov

on .

plavecNech sa páči, prinášame Vám krátku reportáž z plaveckého výcviku pre šiestakov. Mimochodom, je to už druhý plavecký výcvik v tomto školskom roku. Snažíme sa totiž dohnať sklz, ktorý máme pre rekonštrukciu plavárne. Chceme, aby všetci žiaci dostali možnosť naučiť sa plávať. Plavecký výcvikový kurz sme absolvovali v týždni od 25. 2. do 1. 3. 2019. Realizovali sme ho so žiakmi 6. ročníka v zrekonštruovanej krytej plavárni v Bardejove v rozsahu 10 vyučovacích hodín. Zúčastnilo sa ho 17 žiakov (11 dievčat a 6 chlapcov), 1 žiak pre chorobu výcvik nedokončil. Úlohy plaveckých inštruktorov na seba zobrali PaedDr. Gabriel Billý a Mgr. Pavol Minčák. 

Cieľom základného plaveckého výcviku je naučiť žiakov techniku jedného plaveckého spôsobu, ako aj oboznámiť ich s hygienou a s pravidlami správania sa v bazéne a mimo neho. Myslíme si, že sa nám to podarilo veľmi dobre. Žiaci zvládli techniku dvoch plaveckých spôsobov – kraulu a znaku, správnu polohu pri splývaní, základy štartového skoku a plávanie pod vodou. Ak sa budú chcieť žiaci v budúcnosti ešte zdokonaliť, bude nutné predovšetkým zvládnuť správnu techniku dýchania pri plávaní. Na to je potrebný predsa len dlhší čas. Každý deň sa začínal nástupom, kvalitným rozcvičením na suchu, rozplávaním vo vode, tréningom techniky kraulového a znakového plaveckého spôsobu. V záverečných častiach jednotlivých výcvikových jednotiek sme venovali pozornosť štartovému skoku. Vo štvrtok a v piatok sme už v tomto čase zaradili aj hry vo vode. Počas kurzu sa nikto nezranil. So správaním žiakov sme boli spokojní. Tento plavecký výcvik hodnotíme veľmi pozitívne, a to nielen my učitelia, ale aj žiaci. Nemalým dielom k tomuto pocitu prispelo aj prostredie plavárne. Rekonštrukcia jej nesmierne pomohla: je tu krajšie, teplejšie a čistejšie.

PaedDr. Gabriel Billý

zábery z kurzu

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla