Krajské kolo súťaže Chemická olympiáda

on .

logo cho nTak si to predstavte, náš Filip vyhral 1. miesto na krajskom kole chemickej olympiády... Krajské kolo chemickej olympiády sa uskutočnilo vo štvrtok 27. apríla 2023. Organizátorom bola Spojená škola sv. Mikuláša v Prešove. Zúčastnilo sa na ňom 25 žiakov, ktorí sa najlepšie umiestnili v okresných kolách v celom Prešovskom kraji. Sme nesmierne šťastní, že sa nášmu deviatakovi Filipovi Moravcovi na krajskom kole darilo a že získal 92 bodov z plného počtu 100 bodov, čo mu zabezpečilo perfektné 1. miesto. Súťaž mala dve časti: teoretickú a praktickú. V tomto školskom roku bola zameraná predovšetkým na železo a redoxné reakcie. V praktickej časti museli súťažiaci vykonať sériu pokusov, správne ich popísať a vyhodnotiť. Nie je to vôbec jednoduché, ale Filip je šikovný, dokáže si naozaj rýchlo zapamätať vysvetľované učivo, má napozerané rôzne zaujímavé dokumenty, no nielen to: poznatky dokáže tiež logicky analyzovať, prepájať aj správne vyhodnocovať. To veľmi pomáha pri súťažiach tohto typu. 

Preto v mene celej školy zo srdca blahoželáme a tešíme sa z tejto nádhernej správy... Samozrejme, takýto úspech by nebol možný bez správneho pedagogického vedenia. Zásluhu na tom mám možno trošku aj ja, pretože ho vyučujem chémiu už tretí rok. Ale väčšiu zásluhu má na tom, že sa mu podarilo vyhrať krajské kolo, nesporne jeho mamka Mgr. Alena Moravcová, ktorá ako ďalšia vyučujúca chémie na našej škole prebrala prípravu žiakov na chemickú olympiádu na seba. A zobrala to naozaj zodpovedne. Výhodou tu určite bola aj možná intenzívnejšia domáca príprava, ktorú nie je až tak možné uplatniť pri nie vlastnom dieťati :-) A tak ďakujeme Filipovi a pani učiteľke Moravcovej, že sme ako škola dosiahli takýto úspech. Prajeme veľa ďalších krásnych umiestnení v súťažiach...

moravec

diplom moravec

Ing. Monika Vojteková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla