Naši najmladší na výlete...

on .

tripAký by to bol záverečný mesiac školského roka, keby v ňom chýbal školský výlet?! To sme predsa našim najmladším žiakom nemohli urobiť. A tak sme sa rozhodli, že im doplníme ich zážitkový zoznam školského roka 2023/2024 o ďalšie príjemné chvíle. Uvedomovali sme si, že z palety možností je potrebné vybrať niečo, čo je pre žiakov nové, ale i potešiť ich niečím, čo už poznajú. No zároveň to má mať pre nich príchuť výnimočnosti a akosi prirodzene patriť k detskému veku. Pôvodne sme mali v utorok 13. júna 2024 na úvod výletu naplánované bábkové predstavenie Solivarské poklady v divadle Babadlo v Prešove. Avšak pre technickú poruchu v divadle sme museli narýchlo zmeniť program. A tak prvou zastávkou na výlete bolo Kino Star v Prešove. Tu na nás čakalo premietanie filmu Kung-Fu Panda 4. Pred vstupom do kinosály však bolo nevyhnutné vyriešiť jednu dilemu – či do kina s colou a pukancami alebo bez. Nad rozumovou úvahou však vyhralo vcítenie sa do detskej duše a túžba urobiť im radosť. A tak žiaci, celí nadšení, minimálne ako hviezdy na premiéru vlastného filmu, vstupovali do kinosály s dobrotami v rukách.

A keď k tomu prirátame ešte kino zarezervované len pre našu školu, niet čo dodať! Múzeum Solivar v Prešove bolo našou druhou zastávkou. Toto miesto, ktoré vyslovene dýchalo históriou, žiakov zaujalo a u niektorých aj vzbudzovalo istú dávku rešpektu. O tom, že informácie ohľadom ťažby soli na Slovensku, boli pre žiakov zaujímavé, svedčili aj mnohé ich otázky, na ktoré sa neváhali smelo pýtať. A po relaxe v kine a nevyhnutnej dávke sústredenosti v múzeu nastal čas na zábavu. Vidiecky dvor v Prešove bol preto ďalším miestom, kam sme sa vybrali za zážitkami. Žiaci tam mohli nielen obdivovať rôzne zvieratká, ale dokonca ich mohli aj pohladkať, zahrať sa s nimi či nakŕmiť ich. Detský zábavný park s nafukovacím hradom k tomu bol príjemným spestrením popoludnia. Keďže k zavŕšeniu ešte neoficiálneho letného dňa neodmysliteľne patrí aj sladká zmrzlinová bodka, nebolo tomu inak ani v našom prípade. Spokojnosť na tvárach žiakov, u niektorých aj mierna únava, ale hlavne chuť zopakovať si podobný výlet pokojne hneď aj na druhý deň, svedčili o tom, že plán potešiť žiakov novými zážitkami sa vydaril.

Mgr. Jana Eliašová

zábery z výletu

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla