Inovatívny workshop Micro:bit

on .

microajitNedávno sa naše žiačky 7. – 9. ročníka zúčastnili workshopu, ktorý im otvoril opäť inú, novú bránu do sveta poznania digitálnych technológií. V spolupráci s organizáciou Aj ty v IT sme v utorok 14. 11. 2023 uskutočnili školenie s názvom Micro:bit a tvorivé programovanie, ktorého cieľom bolo rozvíjať zručnosti našich žiačok v tejto oblasti. Táto organizácia pripravuje programy a aktivity pre dievčatá. Snažia sa u nich vzbudiť záujem o technológie a prehĺbiť presvedčenie, že programovanie môže byť kreatívne a zábavné. 

Skúsená lektorka predstavila Mikro:bit – programovateľný mikropočítač – a možnosti práce s ním. Najskôr prezentáciou, neskôr aj samotnou prácou s týmto kompaktným zariadením vybaveným LED displejom, tlačidlami, senzormi s možnosťou pripojenia k počítaču ich vyzbrojila základmi pre začiatok programovania. Žiačky si počas dvoch vyučovacích hodín vyskúšali prácu v programe MakeCode a zistili, ako programovanie funguje. Skúšali a vymýšľali rôzne variácie, naprogramovali si hru „Kameň, papier, nožnice“, potom si pomocou rádiového signálu posielali správy, programovali hudbu a pod. Žiačkam sa práca s micro:bitom zapáčila a už teraz sa tešíme na ďalšiu podobnú návštevu a zábavne strávený čas.

Simona Vargová a Mgr. Gabriela Havirová

microbit1

microbit2

microbit3

 

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla