Naši mladí herci a ich divadelné predstavenie v kaštieli

on .

divadloV stredu 30. mája 2018 sa naši mladí herci z divadelného krúžku predstavili v sále miestneho kaštieľa dvomi scénkami. V prvej krátkej s názvom „Ako je les zariadený“ si v úlohách lesných zvieratiek zahrali mladšie a staršie deti spolu. To druhé divadielko „Hurá, do školy!“ bolo zložitejšie, ale starším dievčatám veľmi blízke. Niektoré sa museli vcítiť do chlapčenských postáv deviatakov, iné do úlohy otca a matky... a ďalšie hrali súčasné znudené „pubertiačky“. Aj vyjadrovacie prostriedky zodpovedali slovnej zásobe dnešných detí a ich rodičov. V tento deň to mali divadelníci náročné, odohrali dve predstavenia predpoludním: pre žiakov našej školy, MŠ v Marhani, ZŠ a MŠ v Harhaji.

Popoludní to bolo ďalšie predstavenie pre rodičov, starých rodičov a širokú verejnosť. Veľké poďakovanie patrí pani riaditeľke, ktorá zohnala finančné prostriedky na dovybavenie scény a novú techniku. Celú techniku premyslel, obetavo a majstrovsky namontoval a prevádzkoval p. uč. Mgr. Ján Polča, ktorému sme vďační za to, že novými prvkami – projekciou na plátne a vylepšeným osvetlením – ozvláštnil celé predstavenie, aj keď to bola pravdepodobne naša derniéra.

Mgr. Božena Pantlikášová

Touto cestou by som chcela z celého srdca poďakovať našej obetavej pani učiteľke Mgr. Božke Pantlikášovej, ktorá dokázala trpezlivo i zodpovedne viesť dlhé roky dievčatá a chlapcov k láske k divadelnému umeniu. Vďaka jej zanieteniu i organizačným schopnostiam dokázali nacvičiť a odohrať množstvo krásnych divadelných predstavení vo vlastnoručne vytvorených scénach u nás v škole, v sále kultúrneho domu a posledné roky v nedávno nádherne zrekonštruovanom kaštieli, ktorý svojou vizážou už naozaj pripomína ozajstné divadelné prostredie.
Aj keď pani učiteľka spomína, že to možno bola derniéra, pevne veríme, že sa azda nájde niekto, kto prevezme jej už perfektne zabehnutý divadelný krúžok a našich šikovných mladých hercov, aby jej dlhoročná práca nevyšla v budúcnosti nazmar.

Ing. Monika Vojteková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla