Global Money Week 2024

on .

GMW 12 insta 1V tomto roku sa naša škola prvýkrát zapojila do podujatia GLOBAL MONEY WEEK (GMW) 2024. Cieľom tejto celosvetovej kampane bolo, aby naša mládež bola viac finančne uvedomelá a aby si postupne osvojovala finančnú gramotnosť. Koordinátorom GWM 2024 na Slovensku bola opäť Národná banka Slovenska. Každý rok je určená téma kampane a tento rok znela: Chráň si svoje peniaze, zabezpeč si budúcnosť (Protect your money, secure your future). Žiaci 7. A, 7. B, 6. B sa tohto podujatia zúčastnili v rámci hodín čitateľskej gramotnosti, na ktorých sme sa spolu rozprávali o financiách, o šetrení, ale aj o tom, koľko by chceli v budúcnosti zarábať.

Pozreli sme si tiež video o nástrahách internetu. Vysvetlili sme si slovo phishing, rozoznávali sme pravé internetové stránky od falošných. Pri osemsmerovke si žiaci potrápili hlavičky, pretože mali nájsť nielen pojem súvisiaci s financiami, ale aj priradiť mu správnu definíciu. Využili sme aj to, že mali žiaci pri sebe hotovosť a papierové bankovky sme podrobili rozboru hmatom a pohľadom, či sú to naozaj pravé bankovky.
Našťastie, boli pravé ;) Táto akcia oživila hodiny čitateľskej gramotnosti, rozšírila žiakom rozhľad aj o finančnú gramotnosť, ktorá sa momentálne dostáva do popredia v oblasti vzdelávania. Už teraz sa tešíme sa ďalší rok GLOBAL WEEK MONEY.


Mgr. Ivana Mihaľová

zábery z akcie

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla