Ponožková výzva

on .

ponozky2V utorok 21. marca sme si obuli ponožky rozdielnych farieb, aby sme tak vyjadrili sympatie a solidárnosť s ľuďmi s Downovým syndrómom. Tento dátum je odvodený z číslic 3 a 21, keďže pri tejto diagnóze ide najčastejšie o trizómiu 21. chromozómu (tri kópie chromozómu namiesto dvoch). Nie je to choroba, nedá sa liečiť. Pri Downovom syndróme ide o náhodu pri vývoji. Je však potrebné podporiť deti a ich rodičov, rozumieť ich potrebám, pomáhať im. A prečo sa práve ponožky stali symbolom tohto dňa?

No, pretože ich tvar trošku pripomína chromozómy. Veľmi nás teší, že v našej škole môžeme aspoň sčasti pomáhať nášmu žiakovi Dávidkovi, ktorý je už vo štvrtom ročníku a on i jeho rodina zápasia s komplikáciami, ktoré so sebou Downov syndróm prináša. Aj týmto spôsobom pomáhame búrať bariéry a predsudky, aby sa títo milí, často sa usmievajúci ľudia, stali rovnocennými členmi spoločnosti.

Mgr. Emília Michalovová

pon

pon

pon 02

pon 03

pon 04

pon 05

pon 06

pon 07

pon 08

 

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla