Prečítajte si pútavú reportáž kouča našich volejbalistov: pána učiteľa PaedDr. Gabriela Billého:
V piatok 7. novembra 2025 sa naše dievčatá zúčastnili okresného kola vo volejbale. Súťaž už tradične organizovala ZŠ Komenského v Bardejove. Zúčastnilo sa 12 družstiev, ktoré boli rozdelené do 4 skupín po 3 školy. Hrací systém bol taký, že sa hralo na 2 víťazné sety do 20 s tým, že dvadsiaty bod bol posledný v sete (nehralo sa na dvojbodový rozdiel), rozhodujúci set sa hral do 15 (pätnásty bod bol posledný v sete). V našej skupine sme v 1. zápase zdolali dievčatá zo ZŠ Kružlov jednoznačne 2 : 0 na sety a v druhom zápase sme „rozplakali“ domácu ZŠ, ktorú sme zdolali tiež pomerne jednoznačne 2 : 0. Postúpili sme do semifinále, v ktorom sme v susedskom derby zdolali dievčatá zo ZŠ v Kurime v pomerne dramatickom zápase 2 : 0. Postúpili sme do finále, kde nás čakal nesmierne „tvrdý oriešok“ v podobe dievčat zo ZŠ Wolkerova – základ ich tímu totiž tvorili hráčky hrajúce volejbal za Bardejov. Prvý set sme prehrali a črtalo sa jednoznačné víťazstvo Bardejovčaniek. V druhom sete však naše dievčatá ukázali, čo v nich naozaj je, a favoritky sme v druhom sete zdolali s ešte väčším rozdielom, ako sme my v prvom sete s nimi prehrali. Čakal nás teda rozhodujúci tretí set. V ňom sme sa so súperom naťahovali o každú loptu. Raz sme vyhrávali my, raz súper. Za stavu 13 : 13 sa nám nepodarila filigránska finta, čím sa naše súperky dostali do vedenia 14 : 13 a následným podaním potvrdili víťazstvo 15 : 13. Ale podotýkam, že sme hrali proti volejbalistkám z Bardejova. Vyhral nie lepší, ale šťastnejší. Obsadili sme síce „len“ 2. miesto, ale aj tak si myslím, že to bol úžasný deň. Na dievčatá som nesmierne hrdý a ďakujem im za predvedené výkony. Čerešničkou na torte bolo, že tréneri z Bardejova si z našich dievčat vybrali 4 do svojho tímu.